Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2, 245 odsłon

Wszystko co związane z najróżniejszymi dyscyplinami sportowymi, najważniejsze wydarzenia, wyniki.

Temat: Bundesliga. Borussia wygrała ze Stuttgartem. Gole Piszczka i Lewandowskiego

Bundesliga. Borussia wygrała ze Stuttgartem. Gole Piszczka i Lewandowskiego

W spotkaniu 27. kolejki Bundesligi Borussia Dortmund pokonała na wyjeździe 2:1 VfB Stuttgart. Bramki dla zespołu z Dortmundu strzelali Łukasz Piszczek i Robert Lewandowski. Ten pierwszy zaliczył też asystę

Kibice w Stuttgarcie obejrzeli doskonałe spotkanie. Obie drużyny stworzyły dużo sytuacji, z których trzy zakończyły się golami. Już w 10. minucie piłka wpadła do siatki po strzale głową Vedada Ibisevicia. Sędzia odgwizdał jednak pozycję spaloną gracza VfB.

W 24. minucie gospodarze mieli drugą bardzo groźną sytuację. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego próbował piłkę skierować do siatki Martin Harnik. Zamiast w piłkę trafił jednak w głowę Marcela Schmelzera. Obrońca Borussii z zakrwawioną twarzą musiał opuścić boisko. Pierwsze diagnozy mówią o złamanym nosie i nie wiadomo, czy będzie mógł zagrać w środę w meczu Ligi Mistrzów z Malagą.

Za Schmelzera wszedł Łukasz Piszczek (od pierwszej minuty grał tylko Lewandowski, Błaszczykowski nie znalazł się w kadrze meczowej ze względu na uraz pachwiny). I dął doskonałą zmianę! Już po pięciu minutach gry trafił do siatki po strzale głową. Wykorzystał dobre dośrodkowanie Marco Reusa uderzając w długi róg, tuż przy słupku. Był to trzeci gol tego zawodnika w ostatnich ośmiu dniach. Strzelał wcześniej Ukrainie i San Marino w meczach kadry.

Na przerwę Borussia schodziła z jednobramkowym prowadzeniem. W 63. minucie jednak VfB strzeliło wyrównującego gola. Jego autorem był Maxim, który wpadł w pole karne i przy asyście pięciu obrońców BVB strzelił w długi róg nie do obrony. Gdyby ten wynik się utrzymał Bayern Monachium już dziś mógłby świętować mistrzostwo Niemiec. Przy założeniu, że Bayern wygrałby wieczorem z HSV.

Ale Borussia wygrała spotkanie i koronacja została odroczona. Borussii grało się łatwiej, bo czerwoną kartkę za dwie żółte otrzymał Georg Niedermeier. I znów bohaterem był Piszczek, który w 82.. minucie popisał się kapitalną asystą. Podał płasko do mało widocznego w tym meczu Lewandowskiego i najlepszy snajper Borussii nie miał problemu z umieszczeniem piłki w bramce. Był to 20. gol najlepszego strzelca niemieckiej ekstraklasy w tym sezonie, a zarazem bramka strzelona przez niego w dziewiątym kolejnym ligowym meczu. Dla Piszczka była to ósma asysta w sezonie.

Źródło: sport.pl