Reprezentacja Polski przegrała w Warszawie z Ukrainą 1:3 (1:3) w meczu eliminacji do mistrzostw świata Brazylia 2014. Polska prasa nie pozostawia suchej nitki na kadrowiczach i powoli żegna się z marzeniami o mundialu.

"Przegląd Sportowy": "Mundial daleko, coraz dalej..."
Szybki nokdaun i po grze. Dramatycznie słaby mecz Biało-Czerwonych. Rywale posłali nas na deski już w siódmej minucie. Podnieśliśmy się tylko na chwilę, by przyjąć nokautujący cios. Mistrzostwa świata w Brazylii przerażająco się oddaliły.

"Gazeta Wyborcza": "Coraz dalej do mundialu"

Polska reprezentacja w meczu eliminacji MS uległa Ukrainie. Robert Lewandowski znów nie strzelił gola, Artur Boruc puścił trzy, ale zawiedli wszyscy.

"Sport": "Co za koszmar"

Biało-Czerwoni byli faworytem, ale tej roli nie podołali. Już po 7 minutach przegrywali 0:2, nie bardzo wiedząc, co się dzieje. Ponad 50 tysięcy kibiców na Stadionie Narodowym w Warszawie i zapewne kilka milionów przed telewizorami myślało, że są świadkami jakiegoś koszmaru.

"Dziennik Polski": "Bolesna klęska z Ukrainą w Warszawie"

Szok, niedowierzanie, żal - moglibyśmy znaleźć w słowniku tysiące słów na określenie odczuć i emocji, które wyzwolił w polskich kibicach mecz eliminacji MŚ. Ale tak naprawdę na usta ciśnie się tylko prozaiczne "szkoda gadać".

"Fakt": "Żegnajcie mistrzostwa"

Blamaż reprezentacji Polski na Stadionie Narodowym. Nie miejmy złudzeń. Nasi piłkarze nie wywalczą niestety awansu na brazylijski mundial. Z Ukrainą przegrali 1:3.

kamil-glik-dalismy-d - "Daliśmy d..." - mówi polski obrońca o grze reprezentacji w meczu z Ukrainą. "Żegnamy się z mistrzostwami w Brazylii" - dodaje ekspert. Nie zawiedli tylko ci co zwykle, choć trudno kogolwiek wyróżnić. - Onet.