Franck Ribery, gwiazda Bayernu Monachium i reprezentacji Francji stwierdził, że jego zdaniem Robert Lewandowski jest lepszym piłkarzem od Mario Goetze. Skrzydłowy drużyny z Bawarii dodał też, że chciałby zagrać razem z Polakiem w jednej drużynie.Francuz jest przekonany, że to właśnie Lewandowski byłby najlepszym wzmocnieniem dla Bayernu. Choć zdaniem prezydenta Uliego Hoenessa wymarzonym piłkarzem dla klubu z Allianz Arena byłby Mario Goetze - wschodząca gwiazda niemieckiej piłki i... kolega Polaka z BVB.

- Dla mnie Lewandowski jest piłkarzem bardziej wartościowym od Goetze - zaskoczył dziennikarzy Ribery. - Gdy patrze na drużynę z Dortmundu, to właśnie polski napastnik przykuwa moją uwagę. To znakomity snajper.

- Goetze jest piłkarzem środka pola. Lewandowski potrafi grać bardziej szeroko - pochwalił Polaka reprezentant "Trójkolorowych". Dodał także, że reprezentant Polski spełnia wszelkie kryteria, by trafić do drużyny z Monachium.

W rundzie jesiennej Bundesligi Robert Lewandowski zdobył 12 bramek dla drużyny Borussii Dortmund i jest najskuteczniejszym graczem swojego zespołu.

WP.PL