Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5, 1844 odsłon

Wszystko co związane z najróżniejszymi dyscyplinami sportowymi, najważniejsze wydarzenia, wyniki.

Real - Barcelona: Messi bohaterem Dumy Katalonii

W pierwszym meczu półfinału Ligi Mistrzów Real Madryt przegrał na Santiago Bernabeu 0:2 (0:0) z FC Barcelona. W czasie spotkania często dochodziło do spięć pomiędzy piłkarzami, a sędzia pokazał trzy czerwone kartki - w tym jedną dla trenera Królewskich - Jose Mourinho.
    Początek tego spotkania, elektryzującego cały piłkarski świat, należał do piłkarzy Josepa Guardioli. Wprawdzie stuprocentowej sytuacji pod bramką Ikera Casillasa Katalończycy nie mieli, ale inicjatywa zdecydowanie należała do nich. O przewadze gości niech świadczy fakt, że przez pierwsze 20 minut tego spotkania mieli 66 procent posiadania piłki. W 26. minucie Barcelona po raz pierwszy poważnie zagroziła bramce Realu. Znakomitym prostopadłym podaniem (swoim zwyczajem) popisał się Lionel Messii, a strzelał Xavi - Casillas jednak był na posterunku.
    Po 30 minutach pierwszej połowy odrobinę aktywniej zagrali piłkarze Realu, chociaż nie przekładało się to na sytuacje podbramkowe. W 39. minucie na boisku powstało ogromne zamieszanie. Piłkarze Realu i Barcelony skoczyli sobie do oczu po faulu bez piłki Alvaro Arbeloi na Pedro Rodriguezie. Jak jednak wykazały powtórki Hiszpan, który dostał żółtą kartkę, nie zasłużył na taką karę.
    W końcówce pierwszej połowy z dystansu znakomicie uderzył Cristiano Ronaldo, ale Victor Valdes, choć z kłopotami, obronił bardzo niewygodny strzał.
    Kiedy piłkarze schodzili z boiska na przerwę ponownie doszło do spięcia. Sędziowie w końcu zapanowali nad krewkimi zawodnikami a czerwoną kartkę dostał rezerwowy bramkarz Barcelony Jose Pinto.
    W pierwszej połowie zaskakuje z pewnością słaba postawa Realu. Jose Mourinho ustalił bardzo defensywną taktykę dla swojej drużyny i przez większość czasu wydaje się, że Barcelonie, która przecież gra na wyjeździe, bardziej zależy na strzeleniu gola.
    Drugą połowę gospodarze rozpoczęli "z przytupem". Często atakowali, podchodzili bardzo blisko rywali utrudniając im rozegranie piłki - widowisko było zdecydowanie ciekawsze niż w pierwszej połowie.
    Mnożyły się jednak faule. Po jednym z nich z boiska został wyrzucony Pepe. Obrońca Realu bardzo brutalnie wszedł nakładką na nogę Daniela Alvesa - sędzia nie miał wątpliwości i pokazał "czerwień". Zbyt gorączkowo w tej sytuacji protestował Jose Mourinho - sędzia pokazał również czerwoną kartkę i odesłał go na trybuny.
    Barcelona grając z przewagą jednego zawodnika zaczęła dominować. W 68. minucie po podaniu Xaviego znakomicie uderzył z ostrego kąta David Villa, ale jeszcze lepiej wybronił strzał Casillas. Z pięciu metrów dobijał jeszcze Pedro, ale nie trafił w bramkę.
    W 76. z prawej strony w pole karne wbiegł Ibrahim Afellay i zagrał przed bramkę, a piłkę do siatki skierował Lionel Messi.
    Niewiele ponad dziesięć minut później Messi dał próbkę swojego geniuszu piłkarskiego i uciszył Santiago Bernabeu. Argentyńczyk dostał piłkę od Xaviego na 40. metrze i po samotnym rajdzie, nic sobie nie robiąc z asysty piłkarzy Realu, wpadł w pole karne i pokonał Casillasa strzałem w długi róg ustalając wynik na 2:0.
    Real Madryt - FC Barcelona 0:2 (0:0)
    Bramki: Lionel Messi - dwie (76, 87)