Policja poszukuje sprawców ataku na konwój przewożący pieniądze, do którego doszło w czwartek w podwarszawskiej Wólce Kosowskiej. Ze strony napastników padły strzały; dwaj konwojenci z ranami postrzałowymi trafili do szpitala – poinformowała stołeczna policja.

Do napadu doszło około południa. Ze wstępnych informacji wynika, że bandytów było trzech. – Zaatakowali konwojentów z firmy ochroniarskiej, która zajmuje się przewozem pieniędzy – powiedział rzecznik komendanta stołecznego policji asp. Mariusz Mrozek.

– Sprawcy są uzbrojeni i bardzo niebezpieczni. Nie wahali się użyć broni w stosunku do konwojentów. Dwóch z nich zostało rannych i trafiło do szpitala. – powiedział policjant.

Policja ustala szczegółowy przebieg zdarzenia. Sprawcy zabrali worki, w których znajdowała się gotówka i uciekli. Nie wiadomo, jak suma padła ich łupem. – Sprawcy prawdopodobnie poruszają się samochodem typu kombi o ciemnym kolorze nadwozia z tablicą rejestracyjną zaczynającą się na literę E – powiedział rzecznik KSP.Źródło: tvp.info