Przypominamy że użytkowanie forum jest równoznaczne z akceptacją zasad regulaminu oraz wyrażeniem zgody na używanie plików Cookies.
Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3, 3586 odsłon

Nowinki z kraju i ze świata. Codziennie aktualne newsy!

Temat: Grypa nie odpuszcza Polakom. Mamy szczyt zachorowań

Tagi tematu:
Brak
 1. Post #1
  Zbanowani
  Avatar fue.
  O użytkowniku

  Dołączył
  2612 dni temu
  Mieszka w
  Pionki
  Postów
  0
  Status
  Offline
  Społeczności

  Grypa nie odpuszcza Polakom. Mamy szczyt zachorowań

  Grypa nie odpuszcza, a w tym sezonie jest wyjątkowo groźna. W ciągu pierwszych 3 tygodni stycznia zachorowało ponad pół miliona osób. W analogicznym okresie ubiegłego roku odnotowano 80 tysięcy przypadków grypy i infekcji grypopodobnych. To prawie siedmiokrotny wzrost.  Epidemiolodzy są zgodni: mamy obecnie szczyt zachorowań - mówi doktor Iwona Paradowska-Stankiewicz z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego. W najbliższym czasie możemy się spodziewać albo utrzymania liczby przypadków na obecnym poziomie albo niewielkiego spadku.

  - Chociaż zachorowań na grypę jest dużo więcej niż w poprzednich latach, nie ma podstaw do ogłoszenia epidemii - wyjaśnia Główny Inspektor Sanitarny Marek Posobkiewicz. Dodaje, że nie ma w kraju takiej sytuacji, że z powodu liczby chorych trzeba by było zamykać szkoły, zakłady pracy czy inne instytucje.

  W tym sezonie grypowym z powodu grypy i powikłań zmarły 52 osoby. Eksperci podkreślają , że jedynym skutecznym sposobem zapobiegania rozwojowi wirusów są szczepienia. Polacy są jednak na ostatnim miejscu w Europie pod względem takiej profilaktyki. W ubiegłym roku zaszczepiło się przeciwko grypie 4,5 procent społeczeństwa, w tym roku - około 3, 8 procent.

  Źródło: wiadomosci.onet.pl

 2. Post #2
  Misia567
  Guest
  Avatar Misia567
  O użytkowniku
  Ciekawe jak będzie w tym roku i czy grypa znowu zaatakuje ze zdwojoną siłą. Niezależnie od tego dobrze jest przygotować domową apteczkę na zimę, kiedy tak łatwo się rozchorować. Warto w niej umieścić jakiś lek na grypę, który ma w składzie takie substancję jak dekstrometorfan i fenylefryna. Może to być np. Gripex.

 3. Post #3
  User
  Avatar adwww
  O użytkowniku

  Dołączył
  717 dni temu
  Postów
  1
  Status
  Offline
  Zawsze można iść z taką grypą do sądu
  Ostatnio edytowane przez adwww ; 29.07.2017 o 16:50

Odpowiedz na ten temat