Przypominamy że użytkowanie forum jest równoznaczne z akceptacją zasad regulaminu oraz wyrażeniem zgody na używanie plików Cookies.
Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6, 1602 odsłon

Nowinki z kraju i ze świata. Codziennie aktualne newsy!

Temat: Alkohole tylko dla twardzieli. Spróbuj to wypić

Tagi tematu:
 1. Post #1
  User
  Avatar jasiu.
  O użytkowniku

  Dołączył
  2803 dni temu
  Wiek
  34
  Postów
  222
  Status
  Offline

  Cool Alkohole tylko dla twardzieli. Spróbuj to wypić

  następne


  Karyudo, czyli rybne piwo Tosa Kuroshio

  Podstawowym składnikiem tego piwa jest Karyudo. To drobne wiórki bonito, czyli ryby z rodziny makrelowatych podobnej do tuńczyka, które zwykle stanowią bazę bulionu dashi. Wyprodukowane z okazji 10-lecia istnienia browaru Tosa Kuroshio piwo bazuje na ryżu z niewielką ilością chmielu. Największą część składową tego japońskiego piwa stanowią cienkie niczym papier suszone, a wcześniej poddane fermentacji rybne płatki. Podobno przy pierwszym łyku nie czuje się większej różnicy między Karyudo a tradycyjnym piwem. Jednak po chwili kubki smakowe rejestrują silny smak sfermentowanej ryby. Buteleczka tego pięciu procentowego trunku to koszt około 7 dolarów.  Rosyjska wódka z czosnku


  Rosyjska destylarnia Vodochnaya Artel YAT stworzyła wyjątkową czystą. Specjalna wódka produkowana z czosnku lub w innym wydaniu z chrzanu ma nawiązywać do tradycyjnych rosyjskich gorzkich alkoholi o nazwie „nastoyka”. Czosnkowa wódka ma działanie rozgrzewające, jednak Trunki działają podobno szczególnie rozgrzewająco na organizm przez to, że do ich produkcji stosowany jest naturalny czosnek mają one bardzo silny posmak.

  Wiano z amerykańskiej gąsienicy


  Army Worm Wine to pomysł mieszkańca Minnesoty - Raya Reigstadz. Winiarz eksperymentował już z różnego rodzaju składnikami poszukując nowych, ciekawych smaków. Przefermentowane wino z żywych larw gąsienic Malacosoma disstria okazało się być bardzo klarowne i słodkie w smaku. Źródła jego pochodzenia nie odkryli również specjaliści podczas lokalnej degustacji metodą ślepych prób. Miejscowi koneserzy porównali smak wina z gąsienic do Pinot Grigio lub Bordeaux.
  Whisky na moczu cukrzyka


  Pomysłodawcą Gilpin Family Whisky jest James Gilpin, badacz interesujący się m.in. nowymi technologiami z dziedziny biomedycyny. Sam cierpiąc na cukrzycę Gilpin zdawał sobie sprawę z faktu, że chory organizm wydala bardzo dużo cukru. Postanowił więc wykorzystać go w produkcji alkoholu. Mocz pozyskiwał od starszych osób chorujących na cukrzycę typu drugiego, ponieważ wydalają one największe ilości cukru. Mocz poddawany jest procesowi oczyszczenia, podczas którego usuwane są cząsteczki cukru, dodawane następnie do zacieru, co sprawia, że alkohol powstaje w szybszym tempie. Whisky choć z założenia przeznaczona była na eksport, nie trafiła do sprzedaży. Jęli jednak komuś starczy odwagi Glipin organizuje jednak wystawy, na których można degustować ten oryginalny alkohol.  Wino na myszach

  Koreański pomysł na wino z pewnością urozmaici to zestawienie. Popularne koreańskie wina ryżowe doprawiane są noworodkami myszy. Gryzonie nie mogą być jednak starsze niż trzy dni. Czasem jednak do wersji ekskluzywnych dodaje się żywe, rozwinięte płody tych zwierząt. Jeszcze żywe myszy wtłacza się do butelki i zalewa fermentującym alkoholem. Dalej czeka się jedynie aż wino dojrzeje. Po około roku leżakowania w piwnicy, trunek jest gotowy do spożycia. Co do smaku istnieją różne opinie. Podobno najbliższa mu w smaku jest benzyna. Wino z myszy jest jednak produktem regionalny i nie można kupić je na zwykłym rynku.
  Mezcal - czyli biały robak w butelce


  Mezcal to destylat całego owocu agawy pochodzący z Meksyku. Choć starszy, jest mniej znany niż popularna tequila, którą uważa się za bardziej wyszukany alkohol. Nazwa wywodzi się ze starego dialektu, od słowa Mexcalmet, co oznacza agawę. Do jego produkcji używa się 11 lokalnych gatunków agawy. Zgodnie z tradycją do butelki dorzuca się larwę motyla Hipola Agavis. Poczwarka tego owada w Meksyku uważana jest za szczególny przysmak, który widnieje w kartach dań wielu restauracji. Najbardziej popularna jest biała gąsienica, bardziej szlachetna jest jednak czerwona larwa tego motyla. Mezkal ma moc od 40 do 70 proc. i tradycyjnie pije się go z małych glinianych kubków.  Wietnamska wódka z wnętrznościami węża


  Tradycyjnym alkoholem Wietnamczyków jest żmijówka, czyli alkohol doprawiony marynowanym wężem. Zanurzony przez kilka miesięcy w spirytusie gad najczęściej nie wymaga żadnej obróbki przed wrzuceniem go do słoja. Dla miejscowej ludności nie jest problemem jad, który jest neutralizowany przez alkohol. Największe wrażenie robi jednak specjalny drink przygotowywany w tak zwanej Snake Village - dzielnicy na obrzeżach Hanoi. Do gotowego trunku dodaje się świeżo zabitego węża, a raczej jego krew, czasem żółć, a przede wszystkim serce. Ci najodważniejsi piją ciepłą krew i jeszcze bijące serce węża same zapijając dopiero alkoholem. Dla mniej odważnych poleca się lekko przestygłego drinka. Ten trunek rzekomo posiada magiczne właściwości, a zwłaszcza pozytywnie wpływa na potencję, powodując długą i silną erekcję.

  Źródło: Alkohole tylko dla twardzieli. Spróbuj to wypić

 2. Post #2
  Razem Ponad Kilo
  Avatar Radek.
  O użytkowniku

  Dołączył
  3400 dni temu
  Mieszka w
  Chicago\Jarosław
  Wiek
  26
  Postów
  6,489
  Status
  Offline
  Społeczności

  Obrzydliwe

 3. Post #3
  Mater of Dizaster
  Avatar Mrrrau
  O użytkowniku

  Dołączył
  3776 dni temu
  Mieszka w
  Gorzów Wlkp.
  Wiek
  31
  Postów
  0
  Status
  Offline
  Społeczności
  nie ważne z czego byle procenty były

 4. Post #4
  steeler
  Guest
  Avatar steeler
  O użytkowniku
  Żule ode mnie ze wsi obalili by to bez zaglądania do butelki

 5. Post #5
  User
  Avatar Tomasz4688
  O użytkowniku

  Dołączył
  3545 dni temu
  Postów
  194
  Status
  Offline
  no dokladnie
  te z myszy podobno smakuja jak benzyna, wiec ciekawy smak

 6. Post #6
  wex
  BEST AWPER EVER !
  Avatar wex
  O użytkowniku

  Dołączył
  3405 dni temu
  Mieszka w
  1337
  Wiek
  25
  Postów
  0
  Status
  Offline
  Społeczności
  , FUUUUUUU

Odpowiedz na ten temat