Przypominamy że użytkowanie forum jest równoznaczne z akceptacją zasad regulaminu oraz wyrażeniem zgody na używanie plików Cookies.
Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3, 578 odsłon

Nowinki z kraju i ze świata. Codziennie aktualne newsy!

Temat: Zima nie odpuszcza. Nadchodzą zawieje i zamiecie śnieżne

Tagi tematu:
 1. Post #1
  User
  Avatar Nympho
  O użytkowniku

  Dołączył
  2846 dni temu
  Wiek
  27
  Postów
  210
  Status
  Offline

  Zima nie odpuszcza. Nadchodzą zawieje i zamiecie śnieżne

  Mimo optymistycznych prognoz zimna znów nie dała nam o sobie zapomnieć. Szczególnie da się we znaki mieszkańcom pomorza - tam spodziewane są zawieje i zamiecie śnieżne, powieje także silny wiatr. W województwach północno-wschodnich synoptycy przestrzegają przed opadami marznącego deszczu, który powodować będzie oblodzenia dróg i chodników. Szczególną ostrożność powinni zachować kierowcy.

  W dzień zachmurzenie duże i całkowite. Na Pomorzu, Ziemi Lubuskiej, w Wielkopolsce, na Kujawach i Dolnym Śląsku spodziewane są opady śniegu, które spowodują przyrost pokrywy śnieżnej do 10 cm. Na pozostałym obszarze kraju opady deszczu od zachodu przechodzące w deszcz ze śniegiem lub marznący deszcz powodujący gołoledź, a następnie w opady śniegu. Podczas opadów widzialność miejscami ograniczona do bardzo słabej. Na wschodzie kraju przed południem miejscami mgły ograniczające widzialność do 100 m.

  Temperatura maksymalna od -2°C, -1°C na Pomorzu, Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku do 3°C, 4°C na południowym wschodzie. Na przeważającym obszarze kraju od 0°C do 2°C. Wiatr północny i północno-zachodni, umiarkowany, w porywach do 60 km/h, a na Wybrzeżu umiarkowany i dość silny do 40 km/h, w porywach do 75 km/h. Jedynie początkowo na wschodzie wiatr słaby, zmienny. Miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

  W nocy zachmurzenie duże i całkowite. Opady śniegu. W opadach śniegu widzialność okresami ograniczona do bardzo słabej. Temperatura minimalna od -9°C, -7°C na zachodzie do -4°C, -2°C na wschodzie i nad samym morzem. Wiatr północno-zachodni, umiarkowany, a Wybrzeżu miejscami dość silny. Porywy wiatru do 60 km/h, nad morzem do 70 km/h. Miejscami zamiecie i zawieje śnieżne.

  Niedziela

  W ciągu dnia zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, okresowymi opady śniegu. Temperatura maksymalna od -7°C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej do -3°C, -2°C na wschodzie kraju i nad morzem. W kotlinach górskich od -9°C do -7°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy miejscami porywy do 60 km/h oraz zamiecie i zawieje śnieżne.

  W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami opady śniegu. Temperatura minimalna od -11°C na zachodzie do -7°C na wschodzie i nad samym morzem. Na przeważającym obszarze kraju od -10°C do -8°C. Wiatr słaby, miejscami umiarkowany z kierunków zachodnich.

  Biometeo

  Pogoda w całym kraju będzie wpływać niekorzystnie na samopoczucie i nastrój meteoropatów. W dalszym ciągu mogą utrzymywać się u nich nasilone dolegliwości bólowe. Na zachodzie zmiana środowiska na bardzo zimne i wietrzne może przyczyniać się do wystąpienia objawów drażliwości i niepokoju. W województwach wschodnich środowisko termiczne odczuwane będzie w ciągu dnia jako chłodne.

  wp.pl

 2. Post #2
  User
  Avatar santorr [b]
  O użytkowniku

  Dołączył
  2847 dni temu
  Postów
  186
  Status
  Offline
  już mam stracha chociaż nie mieszkam w Polsce

 3. Post #3
  User
  Avatar sopelsc
  O użytkowniku

  Dołączył
  2957 dni temu
  Wiek
  22
  Postów
  34
  Status
  Offline
  wezciel duzie ja juz mam dosc powoli tej zimy no chociaz kiedys bylo gorzej no ale trzeba pozytywnie myslec ze bedzie cieplej

Odpowiedz na ten temat