0
    Status
    Offline

PŚ w Predazzo: Stoch najlepiej w karierze! Małysz piąty

Fatalny skok podczas zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich we włoskim Predazzo oddał Adam Małysz! Zdobywca Kryształowej Kuli w ubiegłym sezonie, źle wyszedł z progu i uzyskał zaledwie 114,5 m.... W efekcie z notą 99,6 pkt ukończył zawody na 46. miejscu! Drugiej serii, z powodu złych warunków atmosferycznych, nie rozegrano. Zawody wygrał Norweg Tom Hilde, a na 6. miejscu, najlepszym w karierze, uplasował się Kamil Stoch.
    Poprzednio Małysz po pierwszej serii był poza "30" 18 marca 2007 w Oslo. Wcześniej taka "wpadka" zdarzyła mu się na początku sezonu 2006/2007 w Kuusamo. W obu tych konkursach to jednak wiatr rozdawał karty na skoczniach.

Na pocieszenie bardzo dobrze spisał się Kamil Stoch, który lądował na 125. metrze. Za swój skok uzyskał 125,4 pkt i zajął 6. pozycję. Ponieważ II serii nie rozegrano, stało się jasne, że to najlepsze miejsce Stocha w historii jego startów w PŚ.

Dwaj inni Polacy znaleźli się poza czołową "30". Marcin Bachleda i debiutujący w zawodach Pucharu Świata 16-letni Krzyszof Miętus skoczyli po 114,5 m. Ten pierwszy uzyskał więcej punktów od sędziów i z notą 101,1 pkt zajął 42. miejsce. Miętus sklasyfikowany został na 44. pozycji. Obaj byli lepsi od Małysza...

Zawody wygrał Norweg Tom Hilde (130,5 m i 133,9 pkt), przed swym rodakiem, Sigurdem Pettersenem (130 m i 133,5 pkt) i dwoma Austriakami - Wolfgangiem Loitzlem (129 m i 132,7 pkt) i Thomasem Morgensternem (128,5 m i 131,8 pkt). Za nimi uplasował się Janne Ahonen (129 m i 129,2 pkt). Szósty Stoch do Fina stracił 3,8 pkt.

W Predazzo padał deszcz i jury zdecydowało, że druga seria po groźnie wyglądającym upadku Norwega Bjoerna Einara Romoerena, nie zostanie rozegrana.

Norweg miał problemy już podczas rozbiegu, a zaraz po wybiciu wypięła mu się jedna narta i z dużej wysokości upadł plecami na zeskok. Romoerenowi nic się nie stało, wstał o własnych siłach.

Romoeren, jedyny zawodnik, który oddał skok w II serii, upadł także w pierwszej serii zawodów w Predazzo. Wówczas nie ustał skoku na odległość 129,5 m.

W klasyfikacji generalnej nadal prowadzi Morgenstern. Małysz spadł z 7. na 8. miejsce, zaś Stoch awansował z 35. na 28. pozycję.