Opel wprowadził do swojej oferty seryjnie podrasowaną odmianę modelu Insignia. Samochody w wersji Unlimited mogą rozpędzić się do 270 km/h, ale to nie koniec ich możliwości.


Opel postanowił wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów, którzy domagali się, aby podrasowana Insignia była szybsza. Samochody z serii OPC Unlimited mogą rozpędzić się do maksymalnej prędkości 270 km/h.

Na uzyskanie o 20 km/h większej prędkości niż ich seryjne odpowiedniki, pozwala autom nowe ustawienie elektronicznej blokady prędkości. Nie oznacza to jednak, że ogranicznik usunięto całkowicie. 2,8-litrowe silniki o mocy 325 KM i maksymalnym momencie obrotowym rzędu 400 Nm, nadal hamowane są przez fabryczną konfigurację Opla, co daje nam powody sądzić, że osiągi Opli mogą być jeszcze lepsze.

Dodatkowo Insignie OPC Unlimited zostały wyposażone w przeprojektowane panele liczników, matowe elementy wykończeniowe w kolorze czarnym oraz nowe zaciski hamulcowe, które zdobią niebieskie logo firmy Brembo.

Podrasowane samochody dostępne są we wszystkich dotychczas oferowanych wersjach nadwoziowych, a ich ceny na niemieckim rynku rozpoczynają się od 48 605 euro.

Klienci, którzy zdecydują się na zakup auta będą mogli odbyć kurs doskonalenia jazdy w ośrodku Opla w Dudenhofen.