Bugatti zaprezentowało kilkanaście miesięcy temu niezwykły prototyp o nazwie 16C Galibier. Teraz, jak podają zagraniczne media, model ma wejść do seryjnej produkcji.

Informację podała agencja Bloomberg, powołując się na źródła zbliżone do Bugatti. Według niej, właściciel marki - koncern Volkswagen - dał zielone światło dla nowego modelu Bugatti.

Bugatti 16C Galibier to potężny luksusowy samochód z pięciodrzwiowym nadwoziem w stylu coupe, przypominający nieco Porsche Panamera. Pod jego maską pracuje 1000-konny, 16-cylindrowy silnik o pojemności 8 litrów - ten sam, który napędza Bugatti Veyron. Z tą różnicą, że w Bugatti Galibier jednostka będzie mogła pracować również na etanolu. Napęd z kolei będzie przekazywany na wszystkie cztery koła. Ciekawostką jest aż osiem końcówek wydechu w modelu prototypowym.


Ze swoim mniejszym bratem Galibier ma dzielić także miejsce powstawania, na które wybrano francuskie zakłady Molsheim. Najpierw jednak fabryka będzie wymagała kosztownego przystosowania, dlatego pierwsze modele są spodziewane w 2013 lub 2014 roku.

Jak się nieoficjalnie mówi, luksusowy samochód ma kosztować około 1 miliona euro.