Chrysler umiejętnie dawkuje emocje związane z pojawieniem się w salonach nowego Jeepa Grand Cherokee. Teraz amerykańska marka zdecydowała się na ujawnienie kolejnych informacji na temat modelu.


Samochód po raz pierwszy został zaprezentowany szerokiej publiczności na zeszłorocznych targach motoryzacyjnych w Nowym Jorku. Wówczas nowy model w gamie Jeepa był reklamowany jako „amerykańska ikona oraz symbol odnowionego Chryslera” i bez wątpienia powiew nowoczesności widoczny jest zarówno stylistyce nadwozia, jak również we wnętrzu pojazdu.

Za napęd samochodu odpowiedzialność spocznie na 294-konnym silniku V6 o pojemności 3,6 litra. Dla klientów, którzy będę chcieli dysponować większą mocą, producent przygotował potężną, ośmiocylindrową jednostkę HEMI. Widlasty motor o pojemności 5,7 litrów zadba o wygenerowanie 365 KM mocy.

Prawdopodobnie samochód, którego sprzedaż rozpocznie się w przyszłym miesiącu będzie oferowany w trzech wersjach wyposażenia. Za najtańszą odmianę Laredo z napędem na jedną oś trzeba będzie zapłacić ok. 31 tys. dolarów. Samochód w najwyższej konfiguracji – Overland, dysponujący napędem na wszystkie koła to wydatek rzędu 43 tys. dolarów.źródło - Jeep Grand Cherokee już wkrótce - Onet.pl Moto - 21.05.2010