Przypominamy że użytkowanie forum jest równoznaczne z akceptacją zasad regulaminu oraz wyrażeniem zgody na używanie plików Cookies.
Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11, 924 odsłon

W dziale ogólnym obowiązują zasady "offtopic", w poddziałach trzymamy się panujących tam zasad!

Temat: Poradnik o Sterydach

Tagi tematu:
Brak
 1. Post #1
  User
  Avatar ZaWsZe NaD WaMi
  O użytkowniku

  Dołączył
  2853 dni temu
  Mieszka w
  Lubin
  Postów
  1,169
  Status
  Offline
  Społeczności

  Poradnik o Sterydach

  Sterydy

  1.Omnadren
  pierwszym sterydem który tu opiszę jest Omnadren : Opakowanie: 250 mg/ml
  Czas aktywnego działania: ~17dni
  Przeciętne dawki: 250-750mg co tydzień
  Przeznaczenie: potężna masa, siła
  Działanie: odczuwalne od 2giego tygodnia
  Długość dawkowania: 8-12 tygodni
  Wykrywalność: do 3 miesięcy
  Właściwości: wysoko anaboliczny silnie androgenny, silna aromatyzacja do estrogenu oraz wysokie konwertowanie do DHT, toksyczność niska
  Blokowanie układu HPTA: bardzo silne
  Odblokowanie: 3tyg po ostatniej injekcji

  Działanie: oto ten steryd zawiera estry testosteronu o różnej szybkości wchłaniania i wydzielania.Testosteron u mężczyzn pobudza rozwój i czynność gonad, rozwój zewnętrznych narządów płciowych, gruczołu krokowego, pęcherzyków nasiennych oraz rozwój wtórnych cech płciowych (wzrost, niski głos, zarost). Wywiera działanie anabolizujące.

  Skład: ampułka - 1ml roztworu olejowego zawiera: 60 mg fenylopropionianu testosteronu; 30 mg propionianu testosteronu; 60 mg izoheksanianu testosteronu; 100 mg heksanianu testosteronu.

  ten produkt w Polsce jest produkowany przez firmę Polfa.W czasie stosowania Omnadrenu, w dawkach znacznie przekraczających lecznicze, dochodzi do bardzo dużego magazynowania wody w organizmie,co może wyrażać się już po kilkutygodniowym stosowaniu-obrzękami.... Po zastosowaniu większej dawki podwyższa się poziom agresji .cykl tym sterydem jest dość duży trwa do 2 miesięcy , Na czarnym rynku trzeba zapłacić od 45-80 zł za 5 ampułek, natomiast w aptece na receptę około 4 złotych za 1 ampułkę.

  2.Metanabol
  Czas aktywnego działania: do 6h
  Przeciętne dawki: 15-30 mg dziennie (dawka dzielona)
  Przeznaczenie: masa, siła, znakomity kickstarter
  Działanie: efekty zauważalne już w 5tym dniu, szczyt w 2gim tygodniu
  Długość dawkowania: 4-6 tygodni
  Wykrywalność: do 5 tygodni
  Właściwości: silnie anaboliczny, silnie androgenny, silna aromatyzacja, toksyczny szczególnie w wysokich dawkach
  Blokowanie układu HPTA: umiarkowanie niskie, zależne od dawki
  Odblokowanie: 12h po ostatniej tabletce

  Metanabol jest najpopularniejszym sterydem stosowanym w naszym kraju. Jest to środek typowo budujący masę mięśniową - działa szybko i skutecznie. Posiada on znakomite właściwości jednak również dość dużo skutków ubocznych. Przede wszystkim poprawia bilans azotowy, zwiększa wydzielanie silnego czynnika wzrostu IGF-1 oraz obniża poziom hormonu katabolicznego - kortyzolu co sprawia, że jest znakomitym anabolikiem o silnych właściwościach antykatabolicznych. Ciekawą właściwością metanabolu jest zwiększanie wydzielania dopaminy co może wiązać się z dobrym samopoczuciem podczas stosowania tego środka. Jest on znakomitym tzw 'kickstarterem' - używany na początku wraz z długoestrowymi środkami w celu przyspieszenia efektywnego czasu kuracji. Niestety bardzo łatwo aromatyzuje do estrogenu co niesie za sobą szereg skutków ubocznych - dużą retencję wody, obrzęki, podwyższone ciśnienie i przyspieszoną pracę serca lub nawet możliwy przerost jego lewej komory oraz możliwą ginekomastię. Większości tych skutków można zapobiec blokując receptory estrogenowe nolvadexem. Niestety dochodzą jeszcze do tego także skutki wywołane konwersją do DHT - trądzik, wypadanie włosów oraz możliwe zwiększenie ryzyka raka prostaty - w tym wypadku warto się zabezpieczyć finasterydem. Pomimo tak wielu skutków ubocznych metanabol cieszy się jednak dobrą opinią gdyż na prawdę jest bardzo efektywny szczególnie w połączeniu z wysoko anabolicznym deca durabolinem i/lub testosteronem. Działanie anaboliczne metanabolu ujawnia się po 2-3 dniach a max osiąga około drugiego tygodnia i utrzymuje się przez kilka tygodni. Nie należy stosować go dłużej niż 6tyg gdyż jest hepatoksyczny oraz staje się nieefektywny po tym czasie. Przeciętne skuteczne dawki to 15-30mg. Wyższe dawki wydają się zupełnie bezsensowne i mogą powodować nieodwracalne uszkodzenia niektórych organów wewnętrznych (np. wątroby, trzustki, nerek), a także inne niebezpieczne następstwa. Przy wszelkich niepokojących objawach np. zmniejszeniu masy ciała, zażółceniu skóry, osłabieniu lub objawach podobnych jak w czasie przeziębienia nudnościach, wymiotach powinno się przerwać cykl i udać do lekarza.

  Ponieważ okres aktywnego półtrwania metanabolu to około 4h należy dawkę dzienną podzielić aby zapewnić w miarę trwałe stężenie leku w surowicy. Dawka 10mg co 4h wydaje się najbardziej odpowiednia. Lek najlepiej brać razem lub bezpośrednio po posiłku. Jest to środek toksyczny więc warto na cyklu zaopatrzyć się w leki osłonowe wątrobę (sylimaryna) i żołądek (lakcid).

  3.Winstrol

  Czas aktywnego działania: tabletki do 8h, injekcje do 48h
  Przeciętne dawki: tabletki 20-50mg dziennie, injekcje 50mg co drugi/trzeci dzień
  Przeznaczenie: siła, rzeźba, definicja
  Działanie: silnie odczuwalne od ~10dnia
  Długość dawkowania: 4-6 tygodni
  Wykrywalność: tabletki do 3 tygodni, injekcje do 2 miesięcy (depot)
  Właściwości: wysoko anaboliczny, nisko androgenny, pochodna DHT, brak aromatyzacji, toksyczny w wysokich dawkach
  Blokadowanie układu HPTA: niskie
  Odblokowanie: 12h po ostatniej tabletce i 48h po ostatniej injekcji

  Mechanizm działania winstrolu to przede wszystkim znaczny wzrost syntezy białek oraz podwyższona retencja azotu. Dzięki temu iż jest to środek niearomatyzujący do estrogenów - retencja wody, ginekomastia oraz odkładanie tłuszczu nie występuje co sprawia, że środek ten jest idealny do cykli na suchą masę mięśniową lub redukcyjnych. Pomimo iż jest wysoce anaboliczny to przyrosty uzyskane na winstrolu nie są duże. Uzyskuje się jednak trwały, suchy mięsień doskonałej jakości. Dochodzą do tego zaskakujące przyrosty siły. Wielu kulturystów używa go pod koniec cyklu w celu tzw 'ubicia' zdobytej masy, poza tym jest ulubionym sterydem na rzeźbe. Podobnie jak masteron oraz proviron, winstrol posiada unikalne właściwości wiązania SHGB i albuminy zatem każdy inny SAA podany z winstrolem ma większe szanse aby pozostać w formie niezwiązanej dzięki czemu staje się dużo bardziej aktywny. Jest to przykład wspólnego synergistycznego działania, co skutkuje zwiększoną efektywnością niższych dawek i osiągnięciem lepszego rezultatu. Forma doustna w zasadzie nie różni się znacznie od formy domięśniowej. Panuje opinia, iż jest słabsza gdyż środek zanim dostanie się do krwiobiegu przechodzi 'fazę pierwszego przejścia' czyli zostaje w części dezaktywowany w wątrobie. Ma to jednak swoje plusy albowiem taka sytuacja jest bezpośrednim impulsem do zwiększenia poziomu wytwarzania (wątrobowego) jednego z najsilniejszych czynników wzrostu - IGF1. Zarówno forma doustna jak i domięśniowa są środkami c17 alfa - alkilami, czyli są toksyczne dla wątroby, szczególnie forma doustna w wysokich dawkach. Jednym z nieporządanych efektów winstrolu jest to, iż 'wysusza' on stawy przez co trening może stać się czasem niekomfortowy - z tego względu wielu łączy go z deca durabolinem, z którym się uzupełnia znakomicie dając dobre przyrosty znakomitej jakościowo masy. Wielu używa winstrolu jako środka przed zawodami razem z trenbolonem, boldenonem i masteronem. Ponieważ łączy się on z receptorami DHT może powodować wypadanie włosów szczególnie u osób z predyspozycjami. Poza tym wpływa negatywnie na profil lipidowy - zostaje zachwiana równowaga pomiędzy dobrym i złym cholesterolem czasami skurcze i w rzadkich przypadkach podwyższone ciśnienie krwi i bóle brzucha.

  4.Deca Durabolin(nandrolone decanian)
  Czas aktywnego działania: do 14-16 dni
  Przeciętne dawki: 200-400mg co 7dni
  Przeznaczenie: sucha masa mięśniowa
  Działanie: (dekanian) odczuwalne od 4tego tygodnia, solidne przyrosty od 6tego tygodnia
  Długość dawkowania: 8-10 tygodni
  Wykrywalność: do 18 miesięcy
  Właściwości: silnie anaboliczny, umiarkowanie androgenny, aromatyzacja zależna od dawki (do słabszego norestrogenu i nor-dht), nietoksyczny
  Blokowanie układu HPTA: bardzo silne, szczególnie w wysokich dawkach
  Odblokowanie: prawidłowo 21dni po ostatniej injekcji

  Deca Durabolin jest silnie anaboliczną i umiarkowanie androgenną formą nortestosteronu. Jest to jeden z najbardziej bezpiecznych środków stosowanych w kulturystyce w celu zwiększania masy mięśniowej i siły. Mechanizm jego działania to przede wszystkim poprawa bilansu azotowego - zwiększenie zapasu nitrogenu. Nitrogen w wiążącej formie jest częścią protein. Pozytywna równowaga nitrogenu jest bezpośrednim impulsem do wzrostu komórek mięśniowych gdyż asymilują one większa porcję protein niż zwykle. Kolejną znakomitą właściwością nandrolonu jest zdolność zmniejszenia poziomu hormonu katabolicznego - kortyzolu/kortyzonu poprzez blokowanie receptorów kortyzolowych - efektem są silne właściwości antykataboliczne nawet podczas diet niskolakalorycznych oraz magazynowanie większej ilości wody w tkance łącznej co może wpływać na ustąpienie bólów w stawach. Jest to przede wszystkim przeznaczone dla tych, którzy cierpią na bóle w ramionach, barkach łokciach i kolanach. Nandrolon wpływa również dodatnio na przemianę wapnia i zwiększa masę kości przez co często jest wykorzystywany w medycynie w terapii przeciw osteoporozie. W praktyce daje on dobre przyrosty masy mięśniowej i siły już przy 3mg na każdy kilogram masy ciała. Retencja wody występuje przy większych dawkach choć nie jest tak silna jak w przypadku testosteronu gdyż nandrolon aromatyzuje (w około 20%) do mniej aktywnego norestrogenu. Podobnie jest z konwertowaniem do DHT - w przypadku nandrolonu konwertuje on do NORDHT, ktory nie jest tak silny jak jego testosteronowy odpowiednik dzięki czemu efekty uboczne ze strony DHT są mniejsze - rzadko kiedy występuje trądzik oraz wypadanie włosów. Deca durabolin jest dobrym sterydem bazowym podczas zwiększenia masy mięsniowej - może być łączony z wieloma innymi sterydami anabolicznymi. Przeważnie kulturyści łączą go z testosteronem oraz dianabolem - połączenie niesamowicie skuteczne. W cyklach redukcyjnych znakomicie sie natomiast uzupełnia z winstrolem i propionatem testosteronu. Mimo, że skutki uboczne przy stosowaniu dawki do 400 mg na tydzień są rzadkie, niektóre efekty uboczne mogą jednak wystąpić. Najczęstszym problemem jest przede wszystkim podwyższone ciśnienie krwi. Ponieważ deka durabolin powoduje wydłużenie czasu krzepnięcia krwi mogą pojawić się problemy z krzepnięciem krwi po skaleczeniach oraz niekontrolowany wyciek krwi z nosa. Niektórzy mogą także doświadczyć bóli głowy oraz spadek libido a nawet tzw efekt 'deca dick' czyli brak stymulacji seksualnej i wzwodu, szczególnie wtedy gdy do kuracji nie został włączony testosteron. Nie należy łączyć nandrolonu z trenbolonem gdyż połączenie to może spowodować ginekomastię (efekt progesteronu). Należy również mieć na uwadze iż metabolity nandrolonu mogą być wykryte nawet po 12 do 18 miesięcy po skończeniu kuracji.

  5.Testosteron Cypionate
  Czas aktywnego działania: 5-7 dni
  Przeciętne dawki: 200-500mg co szósty dzień
  Przeznaczenie: masa, siła
  Działanie: solidne przyrosty od 3ciego tygodnia
  Długość dawkowania: 8-12 tygodni
  Wykrywalność: do 3 miesięcy
  Właściwości: wysoko anaboliczny silnie androgenny, silna aromatyzacja do estrogenu oraz wysokie konwertowanie do DHT, toksyczność niska
  Blokowanie układu HPTA: bardzo silne
  Odblokowanie: 2tyg po ostatniej injekcji

  Testosteron cypionate to kolejna długoestrowa forma testosteronu. Posiada on trochę dłuższy estr od enanthatu przez co może mieć skłonności do większej aromatyzacji i retencji wody. Różnica jest jednak nieznaczna. Na zachodzie jest to podstawowy środek używany w cyklach masowych. Daje bardzo duże przyrosty masy i siły, które poza naturalnymi własnościami wiążą się z jego skłonnościami do magazynowania wody w tkance mięśniowej. Skłonność ta wynika z jego silnej aromatyzacji do estrogenu. Cypionate posiada wszystkie właściwości testosteronu, o których można przeczytać niżej. Jako, że forma ta charakteryzuje się tym, iż kumuluje się w organiźmie - skutki uboczne mogą być nasilone wraz ze zwiększaniem dawki. Lek ten powoli osiąga stałe stężenie a jego kumulacje można zauważyć od 3ciego tygodnia jeżeli przyjmowany jest co 6dni bo tak właśnie powinien z racji swego okresu aktywnego półtrwania. Znakomicie działa w połączeniu z wysoce anabolicznymi środkami takimi jak deca durabolin czy metanabol.


  STERYDY DAJĄ DUŻO DOBREGO LECZ I RÓWNIE DUŻO ZŁEGO

  ^^ZaWsZe NaD WaMi^^
  Ostatnio edytowane przez ZaWsZe NaD WaMi ; 18.03.2012 o 18:48


  Pozdrowienia Do Więzienia,
  czas wszystko zmienia, lecz My wciąż tacy sami,
  czekamy na dzień w którym znów będziecie z Nami.
  Dla Tych za kratami, których z Nami nie ma...

  PDW KLECZKOWSKA WROCŁAW !!


 2. Post #2
  Blacklista
  Avatar Inhalator
  O użytkowniku

  Dołączył
  2554 dni temu
  Mieszka w
  Karczmiska
  Wiek
  29
  Postów
  0
  Status
  Offline
  Społeczności
  Sterydy to gówno!
  "w życiu piękne są tylko chwile..."

 3. Post #3
  User
  Avatar ZaWsZe NaD WaMi
  O użytkowniku

  Dołączył
  2853 dni temu
  Mieszka w
  Lubin
  Postów
  1,169
  Status
  Offline
  Społeczności
  Gówno się znasz usłyszałeś to od kolegów czy poczytałeś na jakimś forum ?. A wiec możesz sobie takie coś mówić do swoich koleszków a nie wypowiadać z się w temacie co nic o nim nie wiesz.
  Ostatnio edytowane przez ZaWsZe NaD WaMi ; 24.03.2012 o 12:45


  Pozdrowienia Do Więzienia,
  czas wszystko zmienia, lecz My wciąż tacy sami,
  czekamy na dzień w którym znów będziecie z Nami.
  Dla Tych za kratami, których z Nami nie ma...

  PDW KLECZKOWSKA WROCŁAW !!


 4. Post #4
  bezNapletowiec^
  Avatar PLemnik!
  O użytkowniku

  Dołączył
  3564 dni temu
  Mieszka w
  Poznań
  Wiek
  24
  Postów
  7,573
  Status
  Offline
  Społeczności
  a Ty się nie spinaj do niego, bo ma prawo takiego posta napisać.
  też uważam że sterydy to gówno!

  przenoszę do off-top bo to jest dział http://cs-puchatek.pl/sprzet-and-programy/ . a sterydy sie nie zaliczają tutaj
  Ostatnio edytowane przez PLemnik! ; 24.03.2012 o 13:06

 5. Post #5
  Blacklista
  Avatar Inhalator
  O użytkowniku

  Dołączył
  2554 dni temu
  Mieszka w
  Karczmiska
  Wiek
  29
  Postów
  0
  Status
  Offline
  Społeczności
  Cytat Napisał ZaWsZe NaD WaMi Zobacz post
  Gówno się znasz usłyszałeś to od kolegów czy poczytałeś na jakimś forum ?. A wiec możesz sobie takie coś mówić do swoich koleszków a nie wypowiadać z się w temacie co nic o nim nie wiesz.
  A ty się tak nie spinaj bo ci pęknie żyłka w dupce... Każdy ma prawo do swojego zdania i moje zdanie jest właśnie takie. A jeśli jesteś miłośnikiem owych używek i eksperymentujesz z nimi to ok... Twoje zdrowie. Ps. jeśli jednak zażywasz i wyglądasz jak pan Robert B. to gdzie ty znajdziesz taką laskę która ci podniesie to i owo... Pozdrawiam
  "w życiu piękne są tylko chwile..."

 6. Post #6
  Zbanowani
  Avatar Marv
  O użytkowniku

  Dołączył
  3113 dni temu
  Mieszka w
  ŁÓDŻ
  Wiek
  28
  Postów
  723
  Status
  Offline
  Społeczności
  brałem wszystkie 4 i siętego nie wstydzę tak naprawde sterydy to nie zło, ten kto mówi że to gówno po prostu tego nie brał lub go nie stac bo to nie jest tania sprawa

 7. Post #7
  bezNapletowiec^
  Avatar PLemnik!
  O użytkowniku

  Dołączył
  3564 dni temu
  Mieszka w
  Poznań
  Wiek
  24
  Postów
  7,573
  Status
  Offline
  Społeczności
  i co Ci to dało? masz 70cm na łapie?
  ja uważam to za gówno bo bez powodu nie jest to na liście nie dozwolonych rzeczy w większość sportów. a można do tego wszystkiego
  dojść ciężką pracą bez niszczenia sobie zdrowia i organizmu

 8. Post #8
  User
  Avatar ZaWsZe NaD WaMi
  O użytkowniku

  Dołączył
  2853 dni temu
  Mieszka w
  Lubin
  Postów
  1,169
  Status
  Offline
  Społeczności
  Cytat Napisał marv Zobacz post
  brałem wszystkie 4 i siętego nie wstydzę tak naprawde sterydy to nie zło, ten kto mówi że to gówno po prostu tego nie brał lub go nie stac bo to nie jest tania sprawa
  no w końcu ktoś co chociaż coś wie o tym temacie i ma racje

  Cytat Napisał plemnik! Zobacz post
  i co ci to dało? Masz 70cm na łapie?
  Ja uważam to za gówno bo bez powodu nie jest to na liście nie dozwolonych rzeczy w większość sportów. A można do tego wszystkiego
  dojść ciężką pracą bez niszczenia sobie zdrowia i organizmu
  no wątpię wydasz tyle kasy i z 10 lat treningu + dieta zajebiście trudna


  Pozdrowienia Do Więzienia,
  czas wszystko zmienia, lecz My wciąż tacy sami,
  czekamy na dzień w którym znów będziecie z Nami.
  Dla Tych za kratami, których z Nami nie ma...

  PDW KLECZKOWSKA WROCŁAW !!


 9. Post #9
  Blacklista
  Avatar Inhalator
  O użytkowniku

  Dołączył
  2554 dni temu
  Mieszka w
  Karczmiska
  Wiek
  29
  Postów
  0
  Status
  Offline
  Społeczności
  Cytat Napisał PLemnik! Zobacz post
  i co Ci to dało? masz 70cm na łapie?
  ja uważam to za gówno bo bez powodu nie jest to na liście nie dozwolonych rzeczy w większość sportów. a można do tego wszystkiego
  dojść ciężką pracą bez niszczenia sobie zdrowia i organizmu
  Plemnik jestem z Tobą!. Ciężka praca, kilka lat treningów, dieta i przynajmniej zajebisty wygląd mięśni... a nie napakować się sterydami i na starość wygłądać tak jak Arnold Schwarzenegger.
  "w życiu piękne są tylko chwile..."

 10. Post #10
  Weteran
  Avatar przemiuszek
  O użytkowniku

  Dołączył
  3753 dni temu
  Wiek
  29
  Postów
  0
  Status
  Offline
  Społeczności
  imho sterydy to droga na skroty dla osob, ktore chca osiagnac dobre efekty w szybszm czasie czyli dla osob, ktorym sie po prostu nie chce
  kazdy organizm reaguje inaczej, ale prawda jest taka, ze w wiekszosci przypadkow rohbia wiecej zlego niz dobrego.
  znam wiele osob, ktore nawpierdalaly sie ogromnych (naprawde, OGROMNYCH) ilosc sterydow. moze poczatkowo efekt byl zacny, ale na chwile obecna 90% z nich zaluje, ze sie tego gowna tykaly. a mam tez takich kumpli, ktorzy buduja swoja mase miesniowa systematycznie i skrupulatnie od kilku lat, wspomagajac sie jedynie ogolnodostpenymi odzywkami (i to wcale nie w jakis wielkich ilosciach) i ktore wygladaja zajebiscie, imho nawet lepiej niz ta grupa, ktora faszerowala sie koksami.
  i nie spinaj sie tak kolego. wez sobie takiego 40 letniego kulturyste, ktory przez cale swoje zycie nazarl sie anabolikow kilogramami i zabierz go na rutynowe badania. mam na mysli badanie serca, watroby, trzustki, krwi, jader, prostaty. i porownaj sobie te wyniki np. osoba cwiczaca normlanie, nie majaca kontaktu ze sterydami i wtedy zastanow sie jeszcze raz, czy warto

 11. Post #11
  User
  Avatar ZaWsZe NaD WaMi
  O użytkowniku

  Dołączył
  2853 dni temu
  Mieszka w
  Lubin
  Postów
  1,169
  Status
  Offline
  Społeczności
  Ja ten temat napisałem po to żeby ci co chcą coś o tym wiedzieli . A nie żeby się kłócić bo szczerze nie ma o co każdy wybiera własna drogę


  Pozdrowienia Do Więzienia,
  czas wszystko zmienia, lecz My wciąż tacy sami,
  czekamy na dzień w którym znów będziecie z Nami.
  Dla Tych za kratami, których z Nami nie ma...

  PDW KLECZKOWSKA WROCŁAW !!


Odpowiedz na ten temat
Zobacz także...
 1. 2. Poradnik fileserve - Internetowa przestrzeń

 2. 3. Poradnik do gry Just Cause 2 [PL] - [DOWNLOAD] E-Booki i Audiobooki

 3. 4. Deathrun poradnik - Archiwum forum

 4. 5. Poradnik Fps - Dyskusje i rozmowy