Przypominamy że użytkowanie forum jest równoznaczne z akceptacją zasad regulaminu oraz wyrażeniem zgody na używanie plików Cookies.
Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6, 1069 odsłon

Wszystko co związane z kinematografią - nowinki, trailery, zapowiedzi, dyskusja.

Temat: To jest wojna! Zwiastun "300: Rise of an Empire"

Tagi tematu:
 1. Post #1
  ID
  Avatar ID
  O użytkowniku

  Dołączył
  3698 dni temu
  Postów
  8,196
  Status
  Offline
  Społeczności

  To jest wojna! Zwiastun "300: Rise of an Empire"  Zadebiutował pierwszy zwiastun efektownego widowiska "300: Rise of an Empire" będącego kontynuacją "300".

  Po premierze zwiastuna dziennikarze MTV rozmawiali z reżyserem, który opowiadał o swoim filmie. Murro wyjawia, że zawsze mieli taki plan, aby akcja "300: Rise of an Empire" rozgrywała się równolegle do wydarzeń z pierwszego filmu. Podkreśla, że skala tej historii jest o wiele większa. Zwłaszcza, że w drugiej części ma do dyspozycji o wiele więcej elementów geograficznych i historycznych, z których film czerpie. Nic nie ogranicza go do jednego miejsca akcji. Rozmach również jest większy, a część akcji rozgrywa się na wodzie.

  Murro opowiada, że film był dla niego wyzwaniem pod względem technologicznym. Zwłaszcza w temacie ogromnej bitwy morskiej, bo musiał sprawić, że aktorzy i widzowie będą myśleć, iż w tych scenach naprawdę jest woda, chociaż została ona dodana w komputerze.

  Uważa, że współpraca z Zackiem Snyderem była fantastyczna. Chcieli pokazać różne nawiązania do "300", ale technologicznie film rozwinąć. Obiecuje, że widzowie poczują różnicę w tym jak to wygląda. Twierdzi, że pod względem wizualnego spektaklu obraz będzie o wiele bardziej spektakularny, ale jednocześnie podkreśla, że wszystko jest osadzone w tym świecie, który widzowie znają z "300". Chcieli stworzyć inne style bitew, których jest sporo w filmie. Opowiada, że m.in. jest jedna w ogniu i jedna we mgle. Dowiadujemy się, że sercem tego filmu są Temistokles i Artemisia. Na nich opiera się cała opowieść, a Kserkses jest w tle, aczkolwiek odgrywa bardzo ważną rolę.

  W obsadzie są Rodrigo Santoro, Jack O’Connell, Sullivan Stapleton, Andrew Tiernan, Callan Mulvey, Andrew Pleavin, Eva Green i Yigal Naor. Z pierwszej części powraca Lena Headey ("Gra o tron") do roli królowej Gorgo. Reżyseruje Noam Murro na podstawie scenariusza Kurta Johnstada i Zacka Snydera. Projekt oparty jest na powieści graficznej Franka Millera.

  Grecki przywódca Temistokles usiłuje zjednoczyć Grecję, dowodząc atakiem, który ma zmienić bieg wojny. Zostaje wystawiony do walki z olbrzymią inwazją wojsk perskich pod dowództwem bezlitosnej Artemesi (Eva Green), zastępczyni boga-króla Kserksesa.
  Premiera w USA i w Polsce zaplanowana jest na 7 marca 2014 roku.  źródło: hatak
  Ostatnio edytowane przez ID ; 13.06.2013 o 16:16

 2. Post #2
  H@ nad H@
  Avatar lavoks
  O użytkowniku

  Dołączył
  3906 dni temu
  Mieszka w
  Centrum Polski - GDYNIA!!
  Wiek
  92
  Postów
  4
  Status
  Offline
  Społeczności
  jeszcze tylko rok i będzie
 3. Post #3
  ID
  Avatar ID
  O użytkowniku

  Dołączył
  3698 dni temu
  Postów
  8,196
  Status
  Offline
  Społeczności

  Dlaczego "300: Rise of an Empire" dopiero w 2014 roku?


  Zack Snyder, producent filmu "300: Rise of an Empire" wyjawił, dlaczego przesunięto premierę z sierpnia na marzec przyszłego roku.

  Pierwotnie kontynuacja "300" miała zadebiutować 2 sierpnia 2013 roku, lecz kilka miesięcy temu zdecydowano przesunąć premierą na 7 marca 2014 roku. Przeważnie, ale nie zawsze, tego typu sytuacje związane są z zakulisowymi problemami.

  Snyder twierdzi, że takowych problemów nie ma. Po pierwsze studio stwierdziło po analizach, że bardziej opłacalna będzie premiera w marcu, tak jak wyświetlana była pierwsza część. Od premiery "300" marzec stał się miesiące blockbusterów, które potrafią bić finansowe rekordy. Jednocześnie dają twórcom czas na dopracowanie filmu.

  Snyder mówi wprost, że jeszcze daleko do ukończenia prac nad filmem. Z uwagi na to, że każde ujęcie jest kręcone na green screenie, dopracowanie efektów specjalnych, by wyglądały odpowiednio dobrze, zajmuje o wiele więcej czasu niż w przypadku innych widowisk, które są kręcone na tle prawdziwej scenografii. Cieszy się z tego, że mają więcej czasu na dopieszczenie filmu, aby fani byli zadowoleni. Uważa, że tak naprawdę na tę chwilę mają bardzo mało ukończonego materiału.

  źródło: hatak

 4. Post #4
  czituch
  Avatar sarniuszek
  O użytkowniku

  Dołączył
  2825 dni temu
  Mieszka w
  wygwizdowie
  Wiek
  24
  Postów
  1,757
  Status
  Offline
  Społeczności

 5. Post #5
  Gracz RM
  Avatar Jon Bon Jovi
  O użytkowniku

  Dołączył
  3539 dni temu
  Mieszka w
  Końskie / Kielce / Łódz
  Wiek
  30
  Postów
  3,801
  Status
  Offline
  Społeczności
  Ciekawi mnie jak film będzie miał się do zakończenia pierwszej części - jak pamiętamy ostatnie scena 300 pokazywała bitwę pod Platejami która miała miejsce PO wydarzeniach z 300 Rise of an Empire (bitwa pod Salaminą). Być może końcówka filmu nawiąże do owego wydarzenia. Może i się czepiam ale dla mnie jako osoby która interesuje się historia jest to ważne żeby utrzymać chronologie wydarzeń nawet "podrasowanych" jak w obu przypadkach 300

 6. Post #6
  ID
  Avatar ID
  O użytkowniku

  Dołączył
  3698 dni temu
  Postów
  8,196
  Status
  Offline
  Społeczności

  Pojawił się drugi niezwykle klimatyczny i widowiskowy zwiastun.


Odpowiedz na ten temat