Przypominamy że użytkowanie forum jest równoznaczne z akceptacją zasad regulaminu oraz wyrażeniem zgody na używanie plików Cookies.
Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4, 1058 odsłon

Wszystko co związane z kinematografią - nowinki, trailery, zapowiedzi, dyskusja.

Temat: James Cameron opowiada o sequelach "Avatara" / Avatar

Tagi tematu:
 1. Post #1
  ID
  Avatar ID
  O użytkowniku

  Dołączył
  3698 dni temu
  Postów
  8,196
  Status
  Offline
  Społeczności

  James Cameron opowiada o sequelach "Avatara" / Avatar


  James Cameron w wywiadzie dla Fox News zdradził postępy prac nad sequelami najbardziej dochodowego filmu w historii kina pt. "Avatar".

  Z rozmowy dowiadujemy się, że "Avatar 2" i "Avatar 3" będą kręcone jednocześnie, więc obecnie Cameron pracuje nad dwoma scenariuszami, będącymi dopełnieniem historii wymyślonej na trzy filmy. Podkreślił, że nie jest to trylogia, lecz opowieść wymyślona na trzy odsłony. Obecnie twórcy pracują nad pre-produkcją, tworzeniem nowego oprogramowania, nowych technik animacji i tym podobnymi rzeczami.

  Czy James Cameron czuje presję, tworząc sequele największego hitu wszech czasów?

  - Zawsze jest oczekiwanie. Muszę sobie z tym radzić od premiery "Terminatora" z 1984 roku. Nagle miałem wielki hit i wszyscy zastanawiali się, co dalej zrobię. Moją pracą jest zabieranie widza w podróż i zabawianie go. Gdy siedzę i piszę scenariusz, przenoszę się na Pandorę. Nie myślę o takich rzeczach, jak stanie na czerwonym dywanie na premierze. To wszystko ma naprawdę własne życie. Postacie żyją własnym życiem - opowiadał twórca.

  "Avatar 2" pojawi się w kinach w grudniu 2014 roku, a "Avatar 3" zadebiutuje w grudniu 2015 roku.


  źródło: hatak

 2. Post #2
  ID
  Avatar ID
  O użytkowniku

  Dołączył
  3698 dni temu
  Postów
  8,196
  Status
  Offline
  Społeczności

  Opublikowano pierwsze szkice koncepcyjne Pandory, która będzie częścią parku Animal Kingdom Disneya.

  Projekt po raz pierwszy został ogłoszony ponad dwa lata temu. James Cameron, Tom Staggs i ludzie z Lightstorm Entertainment pracują nad tym, by ożywić dżungle Pandory w tym parku.

  W Animal Kingdom wielbiciele "Avatara" będą mogli osobiście wejść do świata Pandory - dotknąć jej i poczuć wszystkimi zmysłami. Obiecują, że rozmach tego parku będzie godny najbardziej kasowego filmu w historii kina i stworzą coś, czego jeszcze nigdy nie było. Goście będą mogli obejrzeć latające góry, nocne świecące rośliny w dżungli, a nawet będą mogli przelecieć się na latającej istocie zwanej Banshee. Innymi słowy będziemy mogli na żywo zobaczyć jedne z najbardziej pamiętnych roślin, zwierząt i miejsc z filmu.

  Poniżej świetne szkice koncepcyjne.  hatak.pl

 3. Post #3
  User
  Avatar bociek!
  O użytkowniku

  Dołączył
  2195 dni temu
  Mieszka w
  UK/Luton/Lubin
  Wiek
  24
  Postów
  33
  Status
  Offline
  widać że Panowie maja łeb do tego!
  [SIGPIC][/SIGPIC]

 4. Post #4
  ID
  Avatar ID
  O użytkowniku

  Dołączył
  3698 dni temu
  Postów
  8,196
  Status
  Offline
  Społeczności

  Oficjalnie wyjawiono, że James Cameron będzie kręcić trzy sequele jednocześnie w Nowej Zelandii. Ma zamiar wykorzystać dobrodziejstwa tamtego rynku filmowego, które stały się podstawą serii filmów o Śródziemiu.

  Cameron opowiada, że w sequelach mamy zobaczyć nowe środowiska Pandory i wiele niespotykanych wcześniej stworzeń oraz miejsc. Wyjawia, że początkowo myślał o przeniesieniu akcji także na inne planety tego systemu, ale z czasem zdali sobie sprawę, że nie jest to konieczne. Podkreśla, że Pandora to kraina fantasy, którą rozbudowują do niespotykanych rozmiarów.

  - Pandora, którą wymyśliliśmy, będzie krainą fantasy, która przyciągnie ludzi na dekady. Tak to widzę.

  Reżyser mówi, że nieprawdą jest, że "Avatar 2" będzie rozgrywać się tylko pod wodą. Zaznacza, że są sceny pod wodą, które są związane z oceanicznymi kulturami będącymi ważną częścią trzech filmów. Opowiada, że sequele skupią się bardziej na rodzinie Jake'a, niż na samej jego postaci, jak w "Avatarze".

  - To tak naprawdę będzie historia o jego rodzinie, którą tworzy na Pandorze. Rozbudowanej rodzinie. Dlatego uważam, że jest to rodzinna saga porównywalna do "Ojca chrzestnego".

  "Avatar 2", "Avatar 3" i "Avatar 4" pojawią się w kinach odpowiednio w grudniu 2016 roku, 2017 roku i 2018 roku. Produkcja ma rozpocząć się na początku 2014 roku. Na planie filmowcy spędzą prawie rok. W obsadzie powrócą Sam Worthington, Zoe Saldana i Stephen Lang.

  Za scenariusz odpowiadają Josh Friedman, Rick Jaffa, Amanda Silver, Shane Salerno i James Cameron. Cameron stoi za kamerą i produkuje z Jonem Landau.

  hatak.pl

Odpowiedz na ten temat