Pierre Barret, Jean Noe Gurgand - I my pójdziemy na koniec świata [Audiobook PL]Rodzaj: audiobook (wersja polskojęzyczna)
Tytuł: Turnieje boże Tom 3 - I my pójdziemy na koniec świata
Autor: Pierre Barret, Jean Noe Gurgand
Tytuł oryginalny: Le Templier de Jerusalem
Język oryginalny: francuski
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: historyczna
Forma: powieść
Rok wydania: 1988
Rok nagrania: 1989
Cykl: Turnieje boże (tom: 3)
Czyta: Włodzimierz Nowakowski
Czas trwania: 11 godz. 32 min. 47 s.

Opis książki:
"I my pójdziemy na kraniec świata" jest trzecią i ostatnią częścią cyklu powieści historycznych z okresu wypraw krzyżowych pt. "Turnieje Boże".

Wilem d'Encausse, główny bohater powieści znów porzuca rodzinę i kraj ojczysty, by tym razem, obciążony tajemnicą dotyczącą templariuszy i wyrzucony z zakonu, wyruszyć na pielgrzymkę do Composteli, podczas której poznaje wielu ludzi kierujących się najrozmaitszymi pobudkami w swej pielgrzymiej drodze. Droga do Composteli, pełna niebezpieczeństw, jest jednak drogą nadziei.

Tymczasem krzyżowcy z Zachodu walczą pod Toledo z Emirem Zielonym, krzyżowcy z Francji pustoszą Południe i palą katarów. Rusza też dramatyczna krucjata dzieci, by odzyskać Ziemię Obiecaną, a Filip August dzielnie stawia opór koalicji Anglików, Niemców i Flamandów.

Te burzliwe dzieje stanowią historyczne tło dla pielgrzymki Wilema d'Encausse, która kończy się tam, gdzie słońce każdego dnia zatapia się w morzu, czyli tytułowym, metaforycznie ujętym krańcu świata.

Rozmiar: 249,60 MB archiwum rar - 10% danych naprawczych
Format: MP3 (KBPS:48, KHZ:44)
Serwer: hotfile (PREMIUM - link nigdy nie wgaśnie)

http://hotfile.com/dl/47380425/f7f01c1/Pierre_Barret_Jean_Noe_Gurgand_-_Turnieje_boe_Tom_3_-_I_my_pjdziemy_na_koniec_wiata.rar.html